Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Jantom - Mebel

Jantom - Mebel

Poleć nas innym
Wyposażenie dla gamera to nie tylko komputer!
(2019-01-30)

computer-3923644_960_720.jpg

 

Bycie gamerem jest coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się zająć tym profesjonalnie i zamienia dotychczasowy zawód na zawodowe granie w gry. Mogłoby się wydawać, że najważniejszy w tej profesji jest komputer. Jednak jak się okazuje poza technicznie zaawansowanym sprzętem multimedialnym konieczne jest również zaopatrzenie się w takie elementy jak mysz, klawiatura, słuchawki i krzesło! Meble są istotnym elementem aranżacji i muszą komponować się z resztą przedmiotów.

Mysz i klawiatura to must have dla gamera
Nie trudno zgadnąć, że profesjonalny gamer musi korzystać z najbardziej zaawansowanego technologicznie komputera, która będzie miał odpowiednie parametry. Niedopuszczalne jest zacinanie lub spowalnianie gry. Trzeba jednak wiedzieć, że równie istotne dla gracza są elementy dodatkowe takie jak klawiatura myszka i słuchawki. Takie sprzęt trzeba dopasować do własnych potrzeb i preferencji. Klawiatura i mysz powinny być lekkie i wygodne w użyciu. Bardzo popularne są sprzęty podświetlane, co ułatwia korzystanie z nich w nocy. Bardzo ważne są także słuchawki. Wiele osób prowadzi rozgrywki z dźwiękiem, więc korzystanie z zestawu słuchawkowego wydaje się konieczne. Najlepiej jeśli są to słuchawki wygłuszające z mikrofonem. Oczywiście jakość dźwięku determinuje też ich cenę, ale profesjonalni gracze lubią korzystać z wysokiej klasy sprzętu, więc zazwyczaj inwestują w urządzenia z wyższej pułki cenowej.

Krzesło gamera
Istotnym wyposażeniem przestrzeni gracza jest odpowiedni fotel. Nie da się ukryć, że profesjonaliści spędzają w pozycji siedzącej kilka, kilkanaście godzin dziennie. Dlatego potrzebują oni wygodnego, ergonomicznego krzesła. Na rynku dostępne są specjalne fotele gamingowe, które można znaleźć np. na: https://www.ergoexpert.pl/pl/fotele_dla_graczy_-_gamingowe-k,345.html. Takie krzesła dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dzięki temu wielogodzinne siedzenie nie kończy się bólami pleców. Poza tym fotele mają regulowane zagłówki, podłokietniki i siedziska. Oczywiście producenci dbają również o ich wygląd. Każde krzesło tworzone jest zgodnie z najnowszymi trendami w designie, przez co fotele są nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale również modne.

Aranżacja pokoju gry

Nie wszyscy zwracają na to uwagę, ale dla graczy wygląd foteli czy mebli biurowych również odgrywa ogromną rolę. Przecież to w tym pomieszczeniu zawodowcy spędzają mnóstwo czasu w ciągu dnia. Aranżacja i zaplanowanie przestrzenni są bardzo ważne. Biurko komputerowe, stolik kawowy czy stojak na urządzenia multimedialne, to tylko niektóre potrzebne meble w pokoju gracza. Ważne, by każdy gamer urządził przestrzeń według własnych preferencji, bo ma się w niej czuć dobrze i wygodnie.

Chcąc zostać zawodowym graczem trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi oczywiście komputer, ale nie mniej ważne są wysokiej jakości dodatki oraz fotel. Trzeba jednak pamiętać, że tylko wytrwałość i treningi są gwarancją sukcesu w tym zawodzie.